Прашања (ЧПП).

Која опција е подобро да се вработи на услуги на бизнис авијација?
Во случај, ако вредноста на удобност, атмосфера, статус, и заштеди на слободно време во текот на летот, тогаш ништо нема да биде во можност да го издржат споредба со бизнис авијација. Бизнис воздухопловство (бизнис авијација): тоа е способноста да изберат свој правец и време на поаѓање; тоа е апсолутна слобода на движење и е показател за тоа како да го цениме своето време; тоа е удобност и висок квалитет на услуга што Ќе ги купите на Одборот не ќе бидат во можност да Ви претставува за секој закажан лет.

 
Ако сето ова е за Вас е вредноста на услугите што се извршуваат од страна на бизнис воздухопловство е всушност она што Сте во потрага за. Ние ќе бидеме среќни да ги обезбеди за Вас на највисоко ниво.

Она што специфични привилегии обезбедува бизнис авијација?
Во прилог на зголемување на висока позиција на прво место, Ќе го добиете целосна слобода на движење низ светот.

Кои се предностите на приватниот авион?
Овој авион е одличен метод за оние кои вредноста на своето време. Употреба на деловен авион ќе Ви даде најбрз, сигурни и доверливи најдете насекаде во светот. Покрај тоа, аеродроми нудат голем број на VIP услуги за патниците. Вие сте само проектирање на вашиот правци, време на поаѓање, слободни Сте за промена на правец и ставете корекција, да се земе значителен износ на Багаж и употреба на многу привилегирани услуги, кои се генерално достапни.

До кој степен тоа е безбедно да летаат бизнис летови?
Според статистичките податоци, летање на авионот се сметаат за потполно безбедни, и апсолутно сите стравови поврзани со летање, е само шпекулација.
Ако се земе во внимание дека летови секогаш летаат само најдобрите од најдобрите пилоти, опасноста е намалена неколку пати.
Се должи на фактот дека патници за користење на бизнис авиони, како ниеден друг знаат вредноста на безбедноста, авиони постојано ги следи за дури и многу мали дефекти.
За оваа причина, Ќе имаат можност да бидат убедени дека Вашиот лет ќе биде многу безбедно, како што е, од страна и големи може да биде!
Она што ви треба, со цел да се цел на такви авионот?
Цел на авионот е многу едноставна. Што треба да се направи само еден повик нас преку телефон +38 098 022 00 44 или внимателно да заврши форма на веб-сајтот. Нашите стручни лица ќе Ви обезбеди најдобар избор на летови во најкраток можен рок.

Колку брзо може да се добие одговор на пребарување?
Во зависност од посебни желби и опсег Ќе имаат можност да добијат повратни информации од Ваша работа во временски интервал од 30 минути до 150.

Дали Ви се даде фотографии од авиони?
Да, како ни пратите барање, Можете да добиете некои реални фотографии на бизнис авиони заедно со секоја понуда, понуда.

Од она што може да зависи од цената на летот на приватен авион?
Цената на летови на бизнис авиони може да зависи од многу фактори, меѓу кои, од примарно значење се желбите на клиентот. При пресметување на цена зема во предвид и времето на летот, локација на авионот пред или на крајот на летот, аеродромски такси.
Цената на летот се нарачки на големината различен од редовниот воздухот летови, додека квалитетот на летови многу слични на погоре.

Што се авионот на располагање?
Можете да изберете од авионот кој најмногу ќе одговара на Вашите потреби на повеќето презентирани стотици промени, почнувајќи од хеликоптери, авиони со само еден мотор и да авионот.

Како да се изберете тип на авион за да летаат?
Изборот на тип на авионот може да зависи од многу фактори. Меѓу нив, лет на растојание, писта должина и износот кој Што се подготвени да потрошат на летот. Јавете се во нашата добрите може да Ви помогне да одлучите со тип на авионот најдобро одговара на Вашите цели.

Колку далеку е можно да лета на бизнис авион?
Опсег на лет на бизнис авион може да зависи од садот што Сте ги избрале.

Она што може да се екипажот?
Екипажот се избрани во договор со тип на авионот и безбедносни барања и . Обично авионот е контролирана од страна на пилот и асистент пилот.
Мали авиони можат да бидат контролирани од еден пилот. Ние секогаш сме подготвени да се обезбеди вториот пилот, понекогаш ако не треба. Единствен исклучок се смета за спорт авиони, хеликоптери.
Во авиони со седишта дваесет и, секако е еден лет придружник, без оглед на вистинскиот број на патници.
Ние организираме на оваа услуга на Вашето барање за мали авиони.

Она што аеродроми можам да ги собереш за слетување, заминување?
Како компанија, ние Ви обезбеди со летови до било кој и од кој било аеродром, која поседува лиценца и во светот.
Во присуство на повеќе од 11 илјади аеродроми, Можете да бидете убедени дека ние ќе Ви донесе точно каде Што сакате. Сепак, не заборавајте дека не секој аеродром има способност да ја прифати било кој тип на авион.

Она што е максималниот број на патници за во авион?
Вкупниот број на патници може да зависи само од технички податоци на Вашата избрана авиони. Ако сакате да имаат време на вашиот лет, имате пријатели или вработени, само ги споделите со нас. Јас би сакал да го привлече Вашето внимание и дека, врз основа на бројот на патници може да се разликува малку од цената на летот.

Тоа е дозволено организацијата на лет за 1 патнички?
Сите може да зависи од клиентите параметри. Секој лет е на перформансите на поединечните барање на клиентот. За оваа причина, на стандардниот лет е организиран само за Вас придружните. Ако клиентот ќе сакаат да се подели на цената на превоз со другите патници, ако ги има, тоа му е неспорно право. Тоа е важно дека компанијата вршење на превоз, беа предупреди однапред.

Дали промените во бројот на патници само пред полетувањето?
Бројот на патниците на лет не е строгите ограничувања, но во одредени ситуации тоа на патници во екстремни време може да се создаде голем број непријатности. За оваа причина, ние ќе побара од патниците во такви случаи контактирајте нè за потврда. Ова барање произлегува од фактот дека кога летаат во некои објекти важно пред-контрола на патници. Кога го користите краток писти ако лета е ограничување на бројот на патници, се должи на дозволената тежина на авионот за време на слетување, полетувањето.

Дали е можно да го смените времето на полетување?
Главниот принцип на бизнис воздухопловство е флексибилност и брзина при извршување на клиентот наредби. Доколку постои потреба да се донесат промени во планот на летови, ова не претставува посебен проблем. Но, ние ќе побара можете да го извести нас порано за сличен проблем да се осигура Вашата максимална удобност.

Што се случува доколку јас се земе премногу долг на приватен лет?
Вие не може да се одложи, бидејќи тоа е Вашиот лет!
Авион и членови на екипажот се чека за Вас. Но, ние Ве советуваме да се јавите на еден од членови на екипажот или Вашиот советник со цел да ги информира. Во зависност од воздушниот сообраќај, можеби ќе треба да се почека малку, додека пред авион може да ги тргнеме. Обично, вакви задоцнувања брзо може да се израмни во текот pereleta.
Ако Вие сте доцна за неколку часа, тоа може да предизвика дополнителни трошоци.

Колку килограми Багаж може да се полага?
Вкупниот број на багаж може да се разликуваат во зависност од сад кој ќе се изврши летот и колку патници се вее. Просечната багаж и надомест за секој патник од Повелбата е околу 20 килограми за мали авиони. Во големи авиони, оваа бројка може да биде многу повисока.

Јас можам да земам летање домашно милениче?
Да, можете да. Но, ве молиме да не информираат колку што е можно порано, така што ние немавме можност да се избере соодветна авиони.

Постојат пијалаци, храна на Одборот?
Да, пијалоци, храна обезбедени. При резервација на летот, ние се утврди деталите. Во зависност од типот на авиони, ние може да обезбеди услуги за задоволување на секое барање.

Дозволено нарачување посебен оброк за време на летот?
Нашата цел е да се обезбеди максимална усогласеност со клиентите и преференции. Овој услов е особено значајно во обезбедување на одредена во-лет угостителство како еден од критериумите за погодност на летови. Аеродромите, кои го поддржуваат комуникации на компанијата, имаат договор со компании угостителски или ресторани за да се обезбеди највисок степен на клиентите за време на летот.

Каква поддршка услуги се подготвени да се обезбеди компанија?
Лесно можете да го нарачате сосема различни услуги. Нашата компанија е особено темелно работел времето на обезбедување на други услуги за клиентот.
Исто така, за Вашата удобност и најголема висок квалитет на услуга ние соработуваме со Консиерж услуга што ги задоволува нашите клиенти индивидуални и многу поволни услови.

Е таму на Одборот samoleta тоалет?
Мал, turboprop, џет авиони, хеликоптери, без посебен тоалет соба. Пред да го одберете вашиот авион ќе бидат во можност да се дискутира за тоа со експерт на нашата компанија.

Она што моите постапки при пристигнувањето во заминување на аеродром?
Повеќето од големите аеродроми содржи посебни терминали за бизнис авиони или згради за да патнички check-нарекува VIP соби. По пријавување на патници веднаш придружувана за нивниот авион. Ако вашиот лет е некако задоцнето или можеби фактори Сте пристигнале на аеродромот рано, а потоа ќе бидат во можност да работат и да се релаксираат во чекалницата на бизнис класа.

Колку долго пред заминување треба да се регистрирате на летот?
Ние препорачуваме на нашите патници да се регистрирате 30 минути пред планираната заминување. Но, некои аеродроми може да се провери во 15 минути пред поаѓањето.

Мора да патници пасоши кога летаат?
Одговорот на ова прашање зависи од Вашата државјанство и дестинација. Можеби пасош нема да бара од Вас во извршувањето на Чартер лет, но ние ве советуваме клиенти во секое време да патуваат со пасош, дури и ако летот е во рамките на иста земја.

Патниците ќе бидат исполнети на пристигнување на аеродромот?
Да, на аеродромот на поаѓање, пристигнување ќе биде придружуван од страна на претставник на VIP салон и капетанот на авионот. Ако Ви треба Шатл услуга земјата транспорт од или до аеродромот, на нашите менаџери ќе ви помогне да се организира во согласност со Вашите желби.

Каде да се обратите за патниците на аеродромот на пристигнување?
Во најголем број на аеродроми постојат check-in шалтери за патници на бизнис авиони. Ние ќе Ви даде информации за тоа како да се дојде до Масата. Капетанот на авионот, ќе се чека на влезот.

Патници на бизнис авион се имиграција/царинска контрола?

Овие постапки се задолжителни за воздух патници без оглед на нивната класа тип. Сепак, патниците ретко се забележи овие тестови, бидејќи тие се спроведуваат пред поаѓање. Во главни аеродроми се имиграција и царински услуги, работа со патници на бизнис авиони.

Колку е Чартер лет?
Вкупната цена на летот, ќе зависи од Вашите лични барања. Во суштина цената на еден лет може да зависи од далечина, избор vozdushka на садот.
Со цел да се запознаат со цената на летот, ве молиме да го пополните формуларот за контакт страница или контактирајте со Менаџерот.
Откако ќе се разговара за деталите на летови, ние ќе се направи понудата и со која цена, кој ќе го проследи на e-пошта или Факс.
Конечната цена ги вклучува трошоците за сите и сите услуги.
Во исклучителни случаи, во зима, авионот мора да биде ослободен од мраз во согласност со безбедноста (вклучени во вкупниот број).
Кога можам да резервирате лет?
Книгата лет веројатно неколку часа, под услов дека се место на поаѓање, дестинација, која не е многу егзотични.
Исто така, ние Ве советуваме да книга на авиони неколку дена пред летот. Во такви случаи, Вашата цел ќе биде максимален избор на авионот. Ова ќе даде можност да се реализира на сите Ваши барања за особено најдобра цена.
Порано резервирате летови на подобро!

Може ли да се промени условите на резервирале лет?
Вие имате моќ да промените било на клаузули на договорот во секое време до промена на маршрутата кога Сте веќе во воздух!
Во олицетворение на голема промена, можни дополнителни трошоци кои ќе се плаќа дополнително.
На кој начин можам да резервирате лет?
Во договорот постои темелна информации за Вашите летови, на пример, на состанокот точка на маршрутата на мапата, опис на авионот, Вашите членови на екипажот, итн.
Штом ќе го добиете Вашиот потпишан лични договор, Вашиот лет е потврдено.

Она што методи на плаќање може да се користи?
Лет резервации може да се плати од страна на било погодно метод за Вас.
Плаќањето се врши или со Американ Експрес, MasterCard, VISA, или преку Банкарски трансфер. Кога се плаќа со кредитна картичка, ние се задржи 5% од цената на летот. Исплата се должи во долари. евра, фунти.
Сите плаќања мора да се кредитираат пред летот. За подетални информации Можете да не контактирате преку телефон +38 08 022 00 01.

Она што казните се применуваат на клиентот по откажувањето на летот?
Во секој олицетворение, казни за одбивање на летот, а миграцијата ќе се разликуваат. Сето ова може да зависи од договорот со превозникот, за она време пред заминување, клиентот одби и под кои услови.
Но сите услови да се користи секој летови, ќе биде објавен од страна на нас, пред резервации Вашиот лет.
Нашата компанија се обидува или да намали или сосема да се избегнат било какви казни. Ние сме посветени на долго и продуктивни односи со клиентот, за оваа причина, секогаш да вложиме максимални напори да се осигура дека клиентот е задоволен.
Често поставувани прашања
Ако имате други прашања, ве молиме контактирајте со сервисот.

[Вкупно гласови: 2 Просек: 5/5]